Wielki Tydzień w czasie pandemii

Informacja
Wielki Tydzień w czasie pandemii

1. „Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji. Nabierzcie du-cha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Przywołuję te słowa ewangelisty Łukasza, podczas gdy – razem z Niedzielą Palmową – roz-poczyna się tydzień zwany Wielkim, wspominający mękę, śmierć i zmar-twychwstanie Chrystusa” – podkreślił w wygłoszonym 4 kwietnia br. orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Prosimy o zapoznanie się z treścią orędzia – tekst znajduje się tutaj.

2. Pod patronatem Arcybiskupa Poznańskiego, Archidiecezji Poznańskiej i Kon-ferencji Episkopatu Polski powstała strona internetowa: www.swietawdomu.pl

3. Proponujemy również Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii – Wiel-kanoc w Domu. Tekst darmowej broszury można pobrać tutaj.

KURIA METROPOLITALNA GDAŃSKA
Gdańsk-Oliwa, dnia 6 kwietnia 2020

/-/ Ks. Rafał Dettlaff Kanclerz Kurii
/-/ Ks. Krystian Kletkiewicz Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

 

Komentowanie jest wyłączone.