Historia Parafii

Historia naszej parafii nie jest długa ale już dziś można wyznaczyć kilka szczególnych dat:

01.03.2011r. – Ustanowienie proboszczem naszej parafii ks. Ryszarda Gros.

19.04.2011r. – Uroczyste poświęcenie placu i Krzyża przez ks. Abpa Metropolitę Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia w obecności ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego, Bpa Ryszarda Kasyny, duchowieństwa, władz samorządowych oraz parafian.

13.05.2011r. – Ogłoszenie przez ks. Abp Metropolitę konkursu zamkniętego na projekt kościoła – Votum JPII.

07.06.2011r. – Erygowanie Parafii pw. bł. Jana Pawła II, która powstała z wyłączonych części Parafii Św. Jacka Straszyn i Św. Judy Tadeusza Gdańsk-Łostowice – ul. Hokejowa, Kielasa, Kolarska, Łucznicza, Łyżwiarska, Narciarska, Ofiar Grudnia70, Olimpijska, Piłkarska, Podleckiego, Szermiercza, Tenisowa, Wielkopolska, Stylowa, Współczesna – Parafia liczy 2184 osób.

06.07.2011r. – Rozpoczęcie budowy kaplicy – ze względu na trudny teren – nacieki wodne, torf – trzeba było posadowienie zrobić na 13-tu studniach o głębokości 3,5 m i wylać 25cm płytę podwójnie zbrojoną.Pracę przy budowie wykonuje firma Apollo – właściciel Piotr Lubecki z Małego Klińcza k/Kościerzyny.

11.12.2011r. – Sprawowanie pierwszej Mszy Świętej oraz poświęcenie kaplicy przez Metropolitę Gdańskiego ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Ksiądz Arcybiskup przekazał parafii relikwie – krople krwi Jana Pawła II oraz obraz z wizerunkiem błogosławionego. Zakon Najświętszego Zbawiciela (siostry brygidki) ofiarował dzwon – „Święta Brygida”.

07.03.2012r. – Zawieszenie dzwonu na wieży kaplicy.

30.04.2012r. – Ksiądz proboszcz wprowadza się do części mieszkalnej na tyłach kaplicy.

01.07.2013r. – Pierwszym wikariuszem zostaje ks. neoprezbiter mgr Michał Zegarski