Róża Różańcowa

rozaniec

Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi.
W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety.
Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata.
Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

Jan Paweł II

Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego,
w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec.

TAJEMNICE RÓŻAŃCA ( kliknij na obrazek pdf )

Raz w miesiącu ( pierwszą sobotę miesiąca ) spotykamy się na wspólnym różańcu o godz. 16:30 i uczestniczymy we wspólnej Mszy Świętej o godz. 17:00. Po zakończeniu Eucharystii  odbywa się krótkie spotkanie na którym następuje wymiana Tajemnic i przekazane są intencje.

INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2018 : ( Listopad )
Intencja Powszechna:
Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
Intencja parafialna:
 Za zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin.
OGŁOSZENIA: